Idealna dekoracja na okno i nie tylko – kurtyna LED

      Każdy z nas lubi przebywać w przytulnym pomieszczeniu. Otoczenie, w którym przebywamy na prawdę ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie! Wnętrza mają jednak różny charakter i stosowane są do różnych celów. Jednym z elementów, które potrafi zmienić klimat każdego pomieszczenia jest oświetlenie. Każdy, kto choć raz był w teatrze, lub bawił się lampką nocną – na pewno doceni grę światła i cienia. Zrobił to już Leonardo da Vinci!

Pomieszczenia – stwórz swoje nastrojowe wnętrze

      Lampki do pomieszczeń występują pod różnymi postaciami. Najczęściej są to: sznury, kurtyny, czy różne kształty. Jednym z powszechniejszych rozwiązań są kurtyny Led. Kurtyny świetlne stanowią efektowną ozdobę same, jak i w połączeniu z elementami architektonicznymi jak okna, drzwi czy wnęki. Dzięki kurtynie LED możesz stworzyć unikatowe oświetlenie oraz ozdobę każdego pomieszczenia na przykład do stworzenia ścianki urodzinowej do robienia zdjęć. Twórz i zaskakuj znajomych! Kurtyna idealnie sprawdzi się również jako tło do epickich zdjęć na Instagrama! Istnieją modele z gotowymi haczykami, które można zawiesić na karnisz razem z firanką lub wykorzystać do kompozycji ze sztucznym bluszczem.

Kurtyna świetlna LED – nie tylko na Święta!

      Większość dostępnych modeli zazwyczaj przeznaczona jest do stosowania wewnątrz budynku jak również na zewnątrz. Poprawia to uniwersalność danego produktu i możliwość jego częstszego stosowania, niż tylko na święta Bożego Narodzenia. Wiele ludzi uważa że to produkty świąteczne – jednak jest to złudne podejście. Kurtynę zastosujesz jako oświetlenie choinkowe, jednak idealnie sprawdzi się również jako dekoracja altany, czy patio na długie wieczory. Swoje zastosowanie znajdzie również w tworzeniu na przykład słoikowych dekoracji, które nadadzą zjawiskowości twojemu miejscu, w którym często przebywasz – zwłaszcza jesienią.

Wykorzystaj na zewnątrz

      W porównaniu z tradycyjnymi girlandami LED, lampki ze zwisającymi segmentami tworzą kurtynę. Dzięki temu zestaw doskonale sprawdza się jako oświetlenie balkonów, balustrad lub całych fasad. Stosuje się je bardzo często w miastach, gdzie jedna kurtyna, pozwala przyjemnie oświetlić cały balkon. Kolejnym częstym zastosowaniem są ogródki przy kawiarniach, witryny sklepowe czy całe fasady budynków i galerii.

Rodzaje kurtyn – mikro drucik, standard i w technologii Nano

      Na chwilę obecną na rynku można wyróżnić trzy rodzaje kurtyn: mikro drucik, standard oraz innowacyjne kurtyny Nano. Te pierwsze zazwyczaj zasilane są na baterie AA, AAA lub przez USB za pomocą power banku lub zwykłego zasilacza USB (ewentualnie ładowarki do telefonu). Najlepiej sprawdzają się do realizacji oświetlenia wewnątrz pomieszczeń i są dość delikatne. Zapewne kojarzysz diody zatopione w żywicy epoksydowej lub takie umieszczone w butelce – to właśnie tzw. mikro drucik. Drugi wariant to standardowa kurtyna o ochronności IP44. Ten typ stosowany jest zazwyczaj wewnątrz do pokrywania dużych powierzchni np. na salach weselnych, w hotelach, czy do dekoracji całych fasad. Jest bardziej wytrzymały niż mikro drucik jednak co za tym idzie – droższy. Są to najpopularniej stosowane kurtyny, jednak do ich produkcji potrzeba wielu materiałów i nie należą do najbardziej ekologicznych i energooszczędnych.

      Kolejnym typem jest absolutna nowość! Kurtyna Led oparta na diodach Nano 2025! Dzięki takiemu zastosowaniu do jej wyprodukowania nie trzeba angażować takiej ilości materiałów jak w przypadku kurtyny standardowej (klasycznej). Przez to jest ona bardziej ekologiczna. Energooszczędne diody Nano 2025 są o ponad 92% bardziej oszczędne energetycznie niż stara żarówka, która nie tak dawno gościła jeszcze w europejskich, czyli też polskich, domach.

Daj się ponieść i osiągnij efekt WOW!

      Wszystkie kurtyny stosowane są w jednym celu – poprawienia naszego samopoczucia lub inaczej mówiąc odczuć związanych z nastrojem panującym w danym miejscu. Wyobraź sobie, że po ciężkim dniu wracasz do salonu, który wita Cię urokliwym półmrokiem. Zwieś na oknie, połóż na parapecie lub komodzie – to daje na prawdę efekt “WOW”!

Powodzenia 😁