Kurtyna świetlna LED – jaką wybrać?

kot kawa kurtyna świetlna led lunarise

      

      Jeśli chcesz wykonać zjawiskowe oświetlenie zapewne spotkałaś się z kurtyną świetlną LED. Taka forma oświetlenia może wprowadzić przyjemny nastrój panujący w ogrodzie czy wewnątrz domu lub mieszkania. Istnieją jednak różne rodzaje kurtyn. Zaraz po krótce omówimy każdą z nich.

   

Rodzaje kurtyn:

  • kurtyna typu mikro-drucik
  • klasyczna kurtyna świetlna
  • nowa kurtyna świetlna lunarise

Mikro-drucik

kurtyna mikro drucik przykłady zastosowania

Kurtyna mikro-drucik będzie idealna do wystroju wnętrza, zatopienia w żywicy lub do zrobienia nastrojowej lampy z butelki. Jej cechą jest zasilanie z USB. Dzięki temu można zasilać ją z gniazda ładowarki do telefonu lub power banku. Dzięki temu rozwiązaniu możemy stosować ją w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Taka specyfikacja sprawia jednak, że kurtyna tego typu w rozwiąże 3 x 3 m (300 LED) – posiada zazwyczaj strumień świetlny ok. 750 lumenów. Jej dodatkową cechą są dodawane zazwyczaj haczyki na karnisz, co pozwala zawiesić ją na oknie. Mikro-drucik tworzy wtedy nastrojowe spirale w domu. Kurtyna niestety nie jest w 100% wodoodporna.


klasyczna kurtyna LED

Klasyczna kurtyna LED

   Klasyczna kurtyna może nam sprawić więcej przyjemności jako oświetlenie okien, parapetu, czy barierki. Często stosowana jest jako oświetlenie zewnętrzne. Jej minusem są  jednak nagrzewające się diody, które mogą doprowadzi do zwarcia jeżeli wystawimy ją na ciężkie warunki atmosferyczne. Dobrze wygląda w większości wnętrz. Ta wersja girlandy LED charakteryzuje się dużymi wystającymi diodami, co nie zawsze przynosi zadowalający efekt, jednak w niektórych aranżacjach sprawdza się najlepiej. Ten typ sprawdzi się jako tło do fotografii, czy na ścianach, jednak w oknie będzie bardzo inwazyjna.

Nowa kurtyna Lunarise

kot kawa kurtyna świetlna led lunarise

      Lunarise to kurtyna, która dzięki swojej wytrzymałości i wyglądowi genialnie sprawdzi się w środku jak i na zewnątrz. Na początku warto zwrócić uwagę, że z materiałów używanych do produkcji jednej kurtyny standardowej można wytworzyć 2 kurtyny lunarise. To ogromnie wpływa na ograniczenie śladu węglowego. Przy zmianie technologii udało się również wytworzyć w pełni wodoodporne diody i złączki. Po diodach można również skakać i nic im się nie stanie, ponieważ zatopione są w specjalnym tworzywie. Lunarise stawia na bezpieczne dla ludzi i zwierząt napięcie. Jeżeli nasz pupil pogryzie kurtynę – nic poważnego mu się nie stanie. Kolejny atut to coś czego jeszcze nie było – możliwość docięcia na odpowiednią długość! Jeżeli potrzebujesz girlandy świetlnej 3 x 2,5 m – po prostu docinasz każdy zwis i możesz cieszyć się światłem. Kurtyna świetlna lunarise 3×3 m 300 LED emituje o 12% więcej światła niż standardowa kurtyna przy tym samym zużyciu energii. Energooszczędność to teraz podstawowa cecha!

      Podsumowując każda kurtyna sprawdzi się lepiej do innego wystroju. Powinniśmy sami zadecydować, która będzie wyglądała i działała najlepiej w naszych warunkach. Zobacz też film z porównaniem: KLIKNIJ TUTAJ