Czym są markery kredowe i dlaczego warto je mieć.

CZYM SĄ MARKERY KREDOWE?
__________________

      Markery kredowe swoim kształtem przypominają zwykłe pisaki, ale w przeciwieństwie do nich nie posiadają tuszu, lecz płynną kredę. Dzięki temu są bardziej funkcjonalną alternatywą dla zwykłego markera. Dla efektu, nie plamią i co najważniejsze łatwo się zmywają – wystarczy wilgotna gąbka bądź ściereczka aby je usunąć. Dzięki temu możesz łatwo poprawić lub zaktualizować zapisane informacje. Jednocześnie są praktyczną alternatywą dla tradycyjnej kredy. Po pierwsze nie brudzą rąk, a napis stworzony przy ich pomocy jest dokładniejszy i kolorowy. Pisaki kredowe nadają się do pisania na wielu powierzchniach, od tradycyjnej tablicy po szkło. Nowoczesne markery dobrej jakości są również odporne na czynniki zewnętrzne.

DO CZEGO MOŻESZ UŻYĆ MARKER KREDOWY?
__________________

      Nie od dziś wiadomo, że markery kredowe bardzo dobrze sprawdzają się w szkołach i cieszą się zainteresowaniem wśród nauczycieli.  A więc podczas zajęć szczególnie w młodszych klasach, gdzie w kolorowy sposób zrozumieć świat. Pisaki pomagają również podczas kursów, konferencji czy szkoleń. Wówczas służą do spisywania notatek na tablicy.  Jednak to to nie wszystko, często bywają też w różnego rodzaju miejscach usługowych na przykład do poinformowania o promocjach na witrynach sklepowych, czy oknach salonów urody. Funkcjonalnym i modnym rozwiązaniem jest również zapisanie za pomocą łatwo ścieralnych mazaków np. karty menu kawiarni, restauracji czy baru, którą można będzie sprawnie aktualizować każdego dnia. Markery pomogą Ci w ozdobieniu witryny czy potykacza.

Zastosowanie

Zmazywalny z powierzchni nieporowatych:

  • tablice kredowe
  • tablice suchościeralne
  • szkło (również lustra)
  • plastik (także folia)
  • metal
  • winyl (również PVC)

Permanentny na powierzchniach porowatych:

  • karton
  • papier
  • drewno 

DWUSTRONNA KOŃCÓWKA
_______________

      Markery Rawmark posiadają dwustronną końcówkę fibrową nasączoną tuszem kredowym. Okrągła strona pozwala na uzyskanie grubości linii 2-3 mm (zależy od docisku). Ścięta strona pozwala pisać grubością 6 mm. Dzięki nowej technologii tusz nie wycieka ani nie kapie – nawet przy zmianie stron końcówki. Zmiana strony jest bardzo prosta – wystarczy wyjąć końcówkę i włożyć odwrotną stroną. Jeśli pobrudzisz sobie dłonie wystarcz je opłukać.

      Podumowując markery kredowe są pomocne jeżeli stworzysz grafiki w oknach lub na lustrach – możesz zrobić sobie, rodzinie lub przechodniom “DZIEŃ DOBRY!”. Te artykuły papiernicze zdecydowanie ułatwiają odbiorcy dostęp do dokładnych informacji!