Butelka termiczna – dlaczego warto z niej korzystać?

 

    Możliwość wypicia ulubionej kawy i herbaty w chłodne dni podczas mniejszych oraz większych aktywności daje sporo radości i przyjemności. Jeszcze więcej, gdy wiemy, że pijemy z butelek, które są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Nie przeciekają, sprawdzając się w każdym warunkach, są praktyczne i ładne. Butelka termiczna – oto dlaczego powinieneś jej używać. Dziś jest docenianym produktem na rynku, ze względu na swoją zrównoważoność i oszczędność. Sportowcy, studenci, podróżnicy, dzieci w wieku szkolnym to duża grupa, która ma tę samą potrzebę – butelki wielokrotnego użytku. Czy jest dziś coś bardziej pożądanego, niż produkt który będzie uniwersalny i jednocześnie wielorazowy? Ekologiczna butelka, która jest również termosem, utrzyma pożądaną temperaturę napoju nawet do 12h, dotrzyma ci towarzystwa w zdrowy sposób pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze i czas.

Butelka termiczna, którą możesz zabrać wszędzie

Z czego jest zrobiona butelka – arctherm?

      Stal nierdzewna jest hitem w przemyśle gastronomicznym. Ponieważ wyróżnia się  wysoką trwałością na uszkodzenia mechaniczne, nie wchodzi w reakcje chemiczne (więc nie wpływa  na smak i jakość napoju), jest odporna na działanie wysokich i niskich temperatur oraz łatwo ją utrzymać w czystości. A do tego stal nierdzewna w 100% podlega recyklingowi, który można  powtarzać niemalże bez końca. Podwójna ścianka z wypełnieniem próżniowym pozwala utrzymać gorący napój nawet do 12 godzin.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

 • Pojemność:  500 ml
 • Wysokość: 270 mm
 • Średnica: 70 mm
 • Konstrukcja: podwójna ścianka
 • Przeznaczenie: ciepłe i zimne napoje, woda
 • Czas utrzymywania: ciepła do 12 godzinoraz zimna do 24 godzin
 • Materiał: stal nierdzewna typ 304 do zastosowań spożywczych
 • Izolacja: próżniowa
 • Zamykanie: klasyczne

Butelka termiczna a środowisko

      W ciągu jednej minuty na świecie sprzedaje się więcej niż milion plastikowych butelek NATIONAL-GEOGRAPHIC-ENVIRONMENT-ARTICLE . Po to, aby ktoś w danym momencie wypił kilka łyków wody. Dziennie takich łyków może być więcej, a każdy z nich stworzony  z tworzyw sztucznych, kosztuje nas miliony plastikowych śmieci. Zdecydowana większość z nich nigdy nie zostanie poddana recyklingowi. Ponad 90% wyprodukowanych tworzyw sztucznych na świecie nigdy nie poddanych recyklingowi. Leżą na wysypiskach pływają w morzach, oceanach, zabijają i zatruwają zwierzęta.

Zalety posiadania butelki termicznej

 1. Butelki termiczne arctherm mają uniwersalny kształt, który pozwoli Ci trzymać ją wygodnie w każdym uchwycie samochodowym.
 2. Zdrowie – Stal jest tworzywem całkowicie neutralnym dla zdrowia. Nie wchodzi w reakcje z napojem. Korzystając z termicznej butelki masz pewność, że nie wypijasz szkodliwego BPA.
 3. Środowisko – stal w 100% nadaje się do recyklingu, przy użyciu wielokrotnego użytku nie produkujesz niepotrzebnego plastiku, za każdym razem, gdy chcesz świeżą, kawę lub herbatę. Zmniejszasz zapotrzebowanie na butelki jednorazowe, zmniejszając w ten sposób ślad węglowy w środowisku generowany podczas produkcji i transportu tego opakowania.
 4. Pieniądze – Butelka termiczna to zakup na długie lata. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i korozję, łatwy do czyszczenia. 

Dlaczego nie warto myć butelek termicznych w zmywarce?

      Producenci najczęściej podają, aby butelki nie były czyszczone w zmywarkach. Dlaczego? Ponieważ zbyt słabe płukanie mogłoby spowodować zostawanie na ściankach butelki resztek detergentu. Butelki z nadrukiem mogłyby wyblaknąć a nadruki nie byłby już taki intensywne.